André Matos


Było już o Edzie Falaschim. No to do kompletu teraz André Matos – tworzy jako artysta solowy, więc o nim mogę trochę napisać (o Fabiu Lionie raczej nie napiszę osobnej notki – miał tylko chwilową przygodę z eurobeatem).


André Matos to brazylijski wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Był założycielem zespołów Viper i Shaman oraz współzałożycielem Angry (z Rafaelem Bittencourtem). Odszedł od Angry w 2000 roku (z wywiadu z Edem wynika, że próbował również odejść w 1998 roku), a jego miejsce zajął wtedy Edu Falaschi.
Od 2006 roku jest artystą solowym, wydał w sumie trzy albumy studyjne: Time to Be Free, Mentalize, The Turn of the Lights.
Głos Andrégo to tenor o rozpiętości wynoszącej 4 oktawy. Konkretnie jest tenorem lirycznym. Raz brzmi dobrze, a innym razem nie da się słuchać jego skrzeków. Jego wokal brzmi sztucznie i jest mało melodyjny… albo to moje przewrażliwienie na wysokie dźwięki. Ten pan chyba powinien wziąć kilka lekcji śpiewu, żeby móc w całości wykorzystać swój potencjał.
Może jego wokale nie są jakoś wybitne, to wypada całkiem nieźle jako kompozytor. Nie będę się za bardzo rozpisywała w tej kwestii, po prostu zapraszam Cię do przesłuchania trzech pierwszych albumów Angry oraz jego solowych wydawnictw. 

Planuję na przyszłość zrecenzować któryś z jego albumów oraz napisać o pozostałych zespołach, w których tworzył.
Żeby nie było, że tylko krytykuję, wypiszę utwory, które lubię.

 Angra — Carry On

Angra — Angels Cry

Angra — Time

Angra — Streets of Tomorrow

Angra — Never Understand

Angra — Nothing to Say

Angra — Carolina IV

Angra — Holy Land

Angra Z.I.T.O.

Angra — Metal Icarus

Angra — Paradise

Angra — Speed

Shaman — Distant Thunder

Shaman — Here I Am

Shaman — Blind Spell

Shaman — Over Your Head

Shaman — Turn Away

I Will Return

Stop!

Unreplacable

White Summit


Źródła
Wikipedia (tylko urywki)
Zdjęcia — brazylijski Google

Komentarze