Rafael Bittencourt

Rafael Bittencourt to lider, gitarzysta i od niedawna drugi wokalista zespołu Angra, który założył wspólnie z Andrem Matosem i innym szkolnym kolegą (nie chce mi się szukać, jak się nazywał). Jest autorem większości tekstów piosenek tego zespołu (w szczególności na albumach Rebirth, Temple of Shadows i Aurora Consurgens).


W 2008 roku powołał do życia projekt solowy, Bittencourt Project, w tym samym roku wydał jedyny album o nazwie Brainworms I. Nie będę rozpisywała się na temat muzyków, którzy brali udział w jego nagrywaniu, tutaj znajdziesz całą listę. Żeby było zabawniej, sam zajął się wokalami prowadzącymi i chórkami. Umówmy się…jego głos nie należy do najlepszych. Jest świetnym gitarzystą, kompozytorem i tekściarzem ale jego wokale są co najwyżej średnie.


Tytuł Brainworms I odnosi się do określenia „brainworm/earworm”, które oznacza utwór/piosenkę, która się wkręciła i nie potrafisz się od niej odpędzić.
Kompozytorem i tekściarzem całości jest Rafael (z wyłączeniem O Pastor, która jest coverem zespołu Madredeus). Większość piosenek jest w języku angielskim z wyjątkami (cztery ostatnie utwory są w języku portugalskim).
Gdzie nie spojrzę, album jest podpinany pod metal progresywny, co uważam za lekkie nadużycie. Faktycznych progresywnych kawałków jest tam kilka, cała reszta to typowy hard rock z perkusjonaliami oraz miejscami kontrabasem i skrzypcami elektrycznymi. Jeśli miałabym wskazać najlepszą kompozycję na całym wydaniu, wskazałabym dodatkowy utwór. Jest dosyć ciekawy i myślę, że zapadający w pamięć.
Nie można powiedzieć, że album jest beznadziejny. Może do najwybitniejszych nie należy, ale nie należy też do grupy śmieciowej. Nie należy on do tych, które trzeba znać. Jeśli komuś nie przypadły do gustu takie zespoły jak Angra, Shaman czy Almah to nie ma sensu, żeby się zmuszać do przesłuchania.

Kliknij na zdjęcie aby przesłuchać album

Komentarze